Site Loader
Aktywna Pian

Auto detailing to specjalistyczny proces kompleksowej renowacji oraz konserwacji własnego samochodu. Powinniśmy decydować się na niego jak najczęściej, aby auto wydłużyło swoją żywotność, a przy tym cały czas prezentowało się atrakcyjnie i schludnie. Takie prace mogą być wykonywane w profesjonalnie działających warsztatach, chociaż niektóre z nich możemy wykonać samodzielnie. Będziemy jednak potrzebować do tego kilku narzędzi oraz akcesoriów, a wszystkie czynności muszą być wykonywane precyzyjnie.

Auto detailing – na czym to konkretnie polega i jakie czynności wchodzą w jego skład?

Auto detailing możemy podzielić na dwie podstawowe wersje:

  • wewnętrzną,
  • zewnętrzną.

Jeśli chodzi o wewnętrzny detailing opiera się to przede wszystkim na czyszczeniu przestrzeni pasażerskiej oraz bagażnika. Ponadto dużo uwagi musimy poświęcić pracom renowacyjnym i konserwacyjnym. Im bardziej przestronne auto, tym więcej pracy dla właścicieli pojazdów, jednak można zlecić to wykwalifikowanym profesjonalistom, którzy na pewno zrobią to sprawniej i skuteczniej. Przy auto detailingu wewnętrznym nie możemy zapomnieć o następujących czynnościach:

  • czyszczeniu elementów tapicerskich,
  • czyszczeniu kokpitu,
  • zadbaniu o najdrobniejsze szczegóły, aby można było powrócić do stanu fabrycznego wnętrza auta.

Jeśli chodzi o auto detailing zewnętrzny, w tym przypadku możemy sobie pozwolić na zdecydowanie szerszy wachlarz usług. Chodzi tutaj głównie o dokładne czyszczenie karoserii samochodu, np. z owadów. Używa się do tego specjalnych preparatów, delikatnych ściereczek z mikrofibry, ale też ciepłej wody z szamponem. Przy okazji powinniśmy zająć się polerowaniem powłoki lakierniczej. Możemy to wykonywać maszynowo lub też ręcznie. Potrzebne będą nam również pady i pasty polerskie. Auto detailing zewnętrzny składa się także z prac konserwacyjnych, możemy nałożyć m.in. ochronną warstwę wosku. Nieco bardziej nowoczesnym rozwiązaniem będzie nałożenie ceramicznej powłoki ochronnej, np. na szyby czy też felgi, ale tym powinni zajmować się doświadczeni specjaliści.

Auto detailing – czemu powinniśmy się na niego decydować?

Decydowanie się na auto detailing ma wiele zalet, ponieważ w ten sposób odświeżamy nie tylko wnętrze swojego auta, ale też zewnętrzną część samochodu. Samochód będzie wyglądał atrakcyjnie, schludnie i zadbanie. Z racji tego tak ważne jest to, aby takie prace były wykonywane jak najczęściej, najlepiej z udziałem profesjonalistów i nowoczesnych środków oraz akcesoriów.

Fachowo przeprowadzony auto detailing doprowadzi do tego, że lakier samochodowy będzie skutecznie chroniony, np. przed negatywnymi czynnikami atmosferycznymi, a samochód stanie się czystszy. Jeśli zdecydujemy się na wykonanie takich czynności podniesiemy wartość estetyczną swojego samochodu, a ponadto zwiększą się także właściwości użytkowe całego pojazdu. Jak widać wyraźnie, nie powinniśmy tego lekceważyć, ponieważ wszelkie zaniedbania mogą doprowadzić do tego, że auto przestanie być estetyczne i podróżowanie nim nie będzie niczym przyjemnym. 

Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *