Site Loader
Aktywna Pian

Zima jest najgorszą porą roku, dla  kierowców. Konieczność ciągłego odśnieżania, odmrażania, ogrzewania pojazdu, bywa uciążliwa. Zima oprócz wysiłku ze strony kierowców, nadwyręża także stan ich pojazdów. Korozje podwozia, spowodowane  przez sypane solą nawierzchnie i wilgoć, porysowane od usuwania lodu szyby i uszczerbki na lakierze, które są najbardziej widocznym mankamentem. Jak chronić lakier zimą? Jak zabezpieczyć lakier przed uszkodzeniem?

Jak chronić lakier zimą?

Dbajmy cały rok

W przypadku większości kierowców troska o auto kończy się na tankowaniu i wizycie w myjni, od czasu do czasu. Jednak wykazanie odrobiny zainteresowania stanem lakieru, pozwoli zachować go w idealnym nienaruszonym stanie przez naprawdę długi czas. Przede wszystkim należy zacząć od właściwego mycia swojego pojazdu – dla zachowania dobrego stanu lakieru, najlepiej udawać się na ręczną myjnię. Przy okazji pełnego, ręcznego mycia warto lakier zabezpieczyć środkiem, który zawiera w składzie także substancje polerskie. W ten prosty sposób zabezpieczymy lakier i co więcej, zwiększymy odporność jego powierzchni na brud oraz korozję. Prawidłowe, dokładne nałożenie preparatu, zaprocentuje nam pięknym wyglądem karoserii przez naprawdę długi czas.

Skuteczne czyszczenie – glinkowanie

Odpowiednie mycie, przygotowanie karoserii do dalszych zabiegów jest podstawą ich skuteczności. Nałożenie każdej warstwy zabezpieczającej, na nieodczyszczony lakier nie przyniesie pozytywnych sutków. Dlatego oprócz klasycznego mycia warto postawić na glinkowanie. Ten zabieg pozwoli dogłębnie oczyścić karoserię. Dzięki niemu usuniemy nawet najtrudniejsze plamy jak np. te z oleju, których klasyczne mycie nie jest w stanie do końca wyeliminować.

Woskowanie bezdotykowe

Ta metoda zabezpieczania lakieru przed uszkodzeniami jest niezwykle skuteczna i popularna. Sposób nakładania wosku jest zbliżony do tego, który proponują automatyczne myjnie. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, które po rozcieńczeniu z wodą nakładamy na karoserię, jako ostatni etap po myciu pojazdu – do płukania. Możemy nałożyć ten preparat, używając gąbki, namaczanej w roztworze. W specjalistycznych sklepach można też spotkać gotowe już spraye, które aplikujemy na czystą powierzchnię pojazdu.

Powłoka ceramiczna

Lakier podczas kontaktu z bardzo niskimi temperaturami staje się niezwykle podatny na uszkodzenia. Powłoki ceramiczne są znacznie trwalsze i grubsze niż warstwa wosku. Powłoka ceramiczna ma za zadanie uszczelnić lakier, zabezpieczyć go przed efektami upływającego czasu. Warstwa ceramiczna zapewni też mniejszą przyczepność brudu i kurzu, co w praktyce oznacza rzadszą konieczność odwiedzania myjni.

Sposób dla koneserów

Osoby, które cenią sobie wysoką jakość i inwestują w drogie pojazdy, czy klasyki na pewno docenią profesjonalną usługę w tym zakresie. Na rynku funkcjonują firmy, które specjalizują się w zabezpieczeniu powierzchni lakieru. Usługa obejmuje nałożenie środków zabezpieczających oraz polerowanie. Jednak wymagając wysokiej jakości, musimy liczyć się z wysokimi kosztami.

Lepiej zapobiegać potencjalnym uszkodzeniom, niż zmagać się z ich usuwaniem. Taki sposób nie dość, że jest dużo tańszy, to jeszcze zapewnia długofalowe efekty. Nałożenie preparatu, który zapewni niewidoczną, lecz skuteczną powłokę, ochroni nasz pojazd przed szkodliwym działaniem czynników, na które karoseria narażona jest w okresie zimowym.

Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *