Site Loader
Aktywna Pian

Zima to wyjątkowo ciężki okres dla karoserii samochodu. Nieustannie narażona na kontakt z wilgocią, piaskiem i solą drogową oraz płynami eksploatacyjnymi obecnymi na jezdni, szybciej ulega korozji, tracąc swój ładny wygląd i wytrzymałość. Aby zmniejszyć ryzyko uszkodzenia lakieru samochodu w  sezonie zimowym, sięgnijmy po szybką i niedrogą metodę zabezpieczania blacharki – woski na mokro w sprayu.

Zabezpieczenie lakieru- woskowanie na mokro

Woski na mokro – zalety stosowania

Wosk na mokro to skuteczny i efektywny sposób zabezpieczenia lakieru na samochodzie. Dzięki płynnej formie bez trudu dociera on do najdalszych zakamarków nadwozia, kompleksowo chroniąc go przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych oraz soli. Metoda ta jest znacznie szybsza i mniej wyczerpująca niż woskowanie na sucho i umożliwia samodzielne wykonanie ochronnej powłoki na aucie. Może ona utrzymywać się na lakierze nawet przez kilkanaście tygodni, dzięki czemu nie trzeba zbyt często ponawiać aplikacji. Utworzona na nadwoziu warstwa często posiada właściwości hydrofobowe, skutecznie odpychając wodę i brud. Sprawia ona, że efekty mycia utrzymują się dłużej, powierzchnia pojazdu szybciej wysycha po opadach deszczu i śniegu, a dodatkowo przepięknie błyszczy, poprawiając ogólną prezencję pojazdu. Aby osiągnąć maksymalne efekty woskowania na mokro, należy ściśle trzymać się instrukcji nakładania preparatu oraz pamiętać o jego regularnym używaniu. Wskazane jest stosowanie go minimum cztery razy do roku, jednak dobrym nawykiem będzie ponawianie tych prac co 3-4 mycia samochodu. W jaki sposób prawidłowo aplikować wosk w sprayu?

Wosk w sprayu – sposób aplikacji

Wosk na mokro powinniśmy nanosić na dokładnie umyty samochód. Nie jest konieczne wycieranie nadwozia do sucha, zdecydowaną większość preparatów można aplikować nawet na mokrą karoserię. Pracę wykonujemy przy temperaturze zewnętrznej oscylującej pomiędzy +15 a +20º Celsjusza, parkując pojazd w zacienionym miejscu. Niektóre produkty mogą wymagać rozcieńczenia, stąd warto przed ich użyciem zapoznać się z załączoną instrukcją. Zwróćmy także uwagę, czy można nanosić je na szyby samochodowe. Wybrany środek aplikujemy równomiernie na całą powierzchnię karoserii z użyciem atomizera dołączonego do opakowania, zaczynając od góry do dołu nadwozia. Dzięki takiej metodzie dotrze on nawet do najbardziej niedostępnych miejsc, do których ciężko byłoby nam sięgnąć ręką. Po odczekaniu podanego na opakowaniu czasu, spłuczmy auto za pomocą czystej wody. Wskazane jest także usunięcie reszty kropel z płukania za pomocą delikatnych ręczników z mikrofibry, które nie porysują powierzchni lakieru.

Wosk na mokro to niedroga alternatywa dla tradycyjnego, żmudnego woskowania na sucho. Jego zaletą jest możliwość bezproblemowej, samodzielnej aplikacji, dzięki czemu nie musimy poświęcać wielu godzin na zabezpieczenie karoserii ani ponosić kosztów profesjonalnej usługi. Regularnie nakładany wosk w sprayu stworzy ochronną warstwę zabezpieczającą przed solą drogową, piaskiem i niekorzystną pogodą. Dodatkowo będzie on odpychał brud i wodę, wydłużając czystość pojazdu po myciu i wizualnie go odmładzając.

Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *