Site Loader
Aktywna Pian

Opony samochodowe to bardzo ważne komponenty, które mają istotny wpływ na komfort oraz bezpieczeństwo jazdy. Dzięki nim samochód dobrze trzyma się drogi, prowadzi się stabilnie, a jego droga hamowania jest krótka na suchej, mokrej, a nawet śliskiej nawierzchni (w zależności od rodzaju opony). Okazuje się, że ogumienie w pojazdach charakteryzuje się nie tylko cechami praktycznymi, ale również ma istotny wpływ na estetykę pojazdów. Dotyczy to w szczególności nowych opon o niskim przebiegu.

pielegnacja_opon

Nie podlega wątpliwości fakt, że nowe opony samochodowe prezentują się bardzo atrakcyjnie. Posiadają one intensywny czarny kolor, który doskonale komponuje się z praktycznie każdą barwą nadwozia samochodowego, więc świetnie pasują do różnych stylizacji. Ważną zaletą estetyczną nowego ogumienia jest również wyraźny bieżnik oraz dobrze widoczne inne elementy, napisy i oznaczenia. W wyniku eksploatacji opony tracą jednak intensywność swoich barw oraz inne walory estetyczne. Można je jednak przywrócić dzięki odpowiednim zabiegom pielęgnacyjnym, które można wykonać w warunkach domowych.

Dlaczego odświeżanie opon specjalistycznymi preparatami to dobry pomysł?

Wiele osób uważa, że odświeżanie opon polega wyłącznie na stosowaniu preparatów do czernienia i nabłyszczania. Okazuje się, że proces ten jest jednak o wiele bardziej złożony. Sprawą kluczową jest oczywiście stosowanie specjalistycznych preparatów, które nie tylko przywracają oponom walory estetyczne, ale również nie wpływają negatywnie na stan mieszanki gumowej i nie doprowadzają do zniszczenia ogumienia. Dobrze zakonserwowane i regularnie odświeżane opony odzyskaj swój atrakcyjny wygląd. Będą prezentować się jak nowe i doskonale wkomponują się w kolorystykę samochodu. Co więcej, wysokiej jakości preparaty do pielęgnacji opon nie tylko poprawiają ich wygląd, ale również chronią przed promieniowaniem UV, ozonem oraz różnymi zanieczyszczeniami. Dzięki temu opony będą wolniej parciały, pękały, a to przełoży się na dłuższy okres ich żywotności w praktycznie każdych warunkach.

Skuteczne czyszczenie opon i felg w pojeździe

Pierwszy etap odświeżania opon polega na ich dokładnym oczyszczeniu razem z felgami. Można to zrobić na przykład przy pomocy myjki wysokociśnieniowej, która spłucze większość zabrudzeń. Trudniejsze zabrudzenia wymagają jednak zastosowania silniejszych preparatów oraz mycia ręcznego. W ten sposób można zlikwidować brud, przywrócić atrakcyjny wygląd opony oraz przygotować ją do dalszych czynności z zakresu pielęgnacji i odświeżania.

Właściwa konserwacja i pielęgnacja ogumienia samochodowego

Jeśli zależy nam na odzyskaniu pierwotnego wyglądu i blasku opon to bardzo rozsądnym wyjściem jest skorzystania ze specjalnego środka nabłyszczającego w sprayu. Preparatu tego należy używać wyłącznie na ściankach bocznych. Nie wolno spryskiwać nim bieżnika. W przypadku chęci uzyskania lepszych efektów, warto sięgnąć po czernidła i dressingi, które trzeba wcierać w oponę szmatką albo gąbką. Końcowy etap to impregnacja ścianek bocznych przy pomocy specjalnego środka.

Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *