Site Loader
Aktywna Pian

Zadbanie o lakier samochodowy to wyższa konieczność, dlatego każdy kierowca powinien do tego podejść na poważnie. Czynności pielęgnacyjne powinny być wykonywane niezależnie od panującej pory roku. Dzięki temu zabezpieczymy lakier przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. To bardzo istotne, ponieważ w ten sposób będzie można uchronić się przed renowacyjnymi usługami lakierniczymi w profesjonalnych warsztatach, które pochłoną z budżetu domowego bardzo duże pieniądze.

Jak dbać o lakier w samochodzie? Nie bójmy się inwestować w sprawdzone preparaty i metody

Jeśli nie wiemy, jak zadbać o lakier samochodowy, zawsze można poszukać pomocy u doświadczonych fachowców. Dzięki temu kierowcy będą w stanie rozwiać wszystkie swoje wątpliwości. Oczywiście nie bójmy się inwestować w sprawdzone preparaty, najlepiej jeśli będą one specjalistyczne i będą w sobie zawierać sprawdzony skład. W tym przypadku warto postawić na regularną pielęgnację, ponieważ długotrwałe zaniedbania mogą okazać się bardzo przykre w skutkach. Nawet najlepsze środki do pielęgnacji lakieru nie usuną z niego wieloletnich zaniedbań, dlatego takie prace należy wykonywać minimum raz na kilka tygodni.

Jak dbać o lakier samochodu?

Ochronę lakieru rozpoczynamy od dokładnego umycia karoserii. W tym celu unikajmy jednak myjni automatycznej, ponieważ może ona nieco zarysować lakier, a kierowcy raczej nie chcieliby doświadczyć tego na własnym przykładzie. Postawmy na myjnie bezdotykowe, które są sprawdzone i bezpieczne. Używajmy strumienia wody pod wysokim ciśnieniem, aby doprowadzić wodę do wszystkich zakamarków, a więc wszędzie tam, gdzie szczotki myjni automatycznej nie byłyby w stanie dosięgnąć. Lakier trzeba też bardzo dokładnie polerować. Będziemy do tego potrzebować:

  • specjalistycznych środków do polerowania lakieru,
  • pada polerskiego.

Takie czynności można oczywiście wykonywać w pojedynkę, lecz dużo lepszym pomysłem jest zlecenie ich prawdziwym profesjonalistom, którzy zrobią to dużo szybciej, pewniej i lepiej. Jeśli ktoś zabiera się za to samodzielnie, przed przystąpieniem do pracy powinien dokładnie zabezpieczyć wszelkie elementy plastikowe. Możemy do tego użyć m.in. papierowej taśmy.

Na co musimy uważać, aby optymalnie zadbać o lakier w samochodzie?

Jeśli chcemy optymalnie zadbać o lakier w swoim samochodzie musimy uważać na wiele różnych czynników, wśród których można wymienić chociażby:

  • negatywne warunki atmosferyczne, w tym silne opady deszczu oraz śniegu. Samochód w takich warunkach warto garażować,
  • nadmierne promieniowanie UV,
  • pyłki kwiatów,
  • ptasie odchody – nie zostawiajmy auta pod drzewami,
  • wilgoci.

Jeśli będziemy unikać takich czynników, z pewnością udanie zadbamy o lakier we własnym samochodzie, a więc jak widać są to czynności, które nie powinny nikomu zająć dużo czasu. Warto się przyłożyć i zaangażować w ochronę lakieru samochodowego, aby zaoszczędzić nieco pieniędzy na renowacyjnych usługach lakierniczych. W przypadku, gdy sami nie będziemy w stanie za wiele zdziałać, lepiej pozostawić takie usługi wykwalifikowanym fachowcom, którzy dysponują odpowiednim sprzętem i środkami. 

Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *