Site Loader
Aktywna Pian

Owady na karoserii są dużym problemem dla wielu kierowców, dlatego powinniśmy postarać się o to, aby jak najszybciej je stamtąd usunąć. Często zdarza się tak, że owadów nie da się usunąć nawet po wizycie na myjni automatycznej lub bezdotykowej. W takiej sytuacji musimy zdecydować się na nieco inne rozwiązania, które zapewnią zainteresowanym sukces. Owady, które znajdują się na karoserii to nie tylko niezbyt estetyczny wygląd, ale też duże zagrożenie dla samochodowego lakieru. 

W jaki sposób pozbyć się owadów z karoserii? Skorzystaj ze sprawdzonych metod

Jeśli zauważymy owady na własnej karoserii powinniśmy działać jak najszybciej, ponieważ im dłużej się z tym zwleka, tym gorzej dla właścicieli aut. Może się tak zdarzyć, iż z czasem pewne pozostałości po owadach będzie usuwało się przez kilkadziesiąt minut, a nawet kilka godzin. Jeśli będziemy działać regularnie i wykorzystywać do tego sprawdzone metody, absolutnie nie mamy się o co obawiać. Szczotki oraz chemia, które używane są na myjniach często okazują się niewystarczające, dlatego niekiedy warto postawić na kreatywność i porady od bardziej doświadczonych osób.

Owady na karoserii

Wśród sprawdzonych sposobów na pozbycie się owadów z karoserii są:

  • specjalistyczne preparaty na owady,
  • profesjonalne spraye,
  • środki z zasadowym pH, które nie będą niszczyć powłoki lakieru samochodowego.

Zdecyduj się na skorzystanie z powyższych propozycji, a będziesz miał pewność, że owady szybko i skutecznie znikną z samochodowej karoserii. Niekiedy może to być czasochłonne działanie, ale lepiej gdy uzbroimy się w cierpliwość i załatwimy sprawę precyzyjnie, niż pozostawić ją samą sobie. Przy pracach pielęgnacyjnych unikajmy gąbek, które szybko wchłaniają brud i rysują lakier. Zdecydowanie korzystniejszym pomysłem będzie zdecydowanie się na ściereczki wykonane z mikrofibry. Są one bardzo delikatne, a ponadto zapewniają doskonałe efekty pielęgnacyjne. Nie zniszczy się w ten sposób lakieru. Ściereczki są ogólnodostępne w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych.

Pozbycie się owadów z karoserii – skorzystajmy z domowych sposobów

Istnieje kilka domowych sposobów, dzięki którym możemy raz na zawsze pozbyć się z karoserii samochodu nieestetycznie wyglądających owadów lub też pozostałości po nich. Na zaschnięte owady bardzo dobrym pomysłem będzie przede wszystkim ciepła woda z dodatkiem szamponu. Na zanieczyszczonych elementach najlepiej pozostawić na jakiś czas mokrą ściereczkę lub ręcznik z odrobiną szamponu. Efekty będą niesamowite. W niektórych przypadkach trafnym rozwiązaniem będzie również gazowana woda. Skuteczność takich metod zależy jednak od kilku różnych czynników, w tym od:

  • rodzaju i stopnia zanieczyszczeń,
  • wieku samochodu,
  • stanu lakieru samochodowego.

Jeśli owady pojawią się na przedniej szybie naszego samochodu, możemy zainwestować w tani dodatek do spryskiwaczy, który powinien bezproblemowo rozwiązać zaistniały problem. W ten sposób pozbędziemy się owadów, a nasz samochód na nowo będzie atrakcyjny i wzbudzi zachwyt u przechodniów. 

Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *