Site Loader
Aktywna Pian

Mycie samochodu to bardzo ważny proces mający istotny wpływ nie tylko na estetykę pojazdu, ale również na utrzymywanie odpowiedniego stanu jego różnych elementów zewnętrznych. Podczas mycia likwiduje się różnego rodzaju zanieczyszczenia, pozostałości po soli drogowej, środkach chemicznych oraz inne czynniki mogące doprowadzić do korozji, itp. Wielu kierowców myje swoje pojazdy samodzielnie w domu albo oddaje je fachowcom zajmującymi się myciem i detailingiem. Alternatywą jest myjnia bezdotykowa.

mycie_samochodu_na_myjni

Na polskim rynku działa wiele myjni, w których możemy legalnie i samodzielnie umyć własny pojazd bez konieczności dotykania go jakimikolwiek ścierkami, gąbkami, itp. Ludzie doceniają takie rozwiązania ze względu na fakt, że proces mycia w takich miejscach jest szybki, sprawny i niezwykle komfortowy. Należy jednak pamiętać odpowiedniej kolejności czynności i prawidłowym ich wykonywaniu. Więcej informacji na ten temat można znaleźć poniżej.

Podstawowe zasady korzystania z myjni bezdotykowej

Przed udaniem się na taką myjnię należy pamiętać o kilku podstawowych kwestiach. Przede wszystkim konieczne jest posiadanie odpowiedniej kwoty w bilonie, ponieważ urządzenia przyjmują płatności tylko w monetach. Oczywiście na początku mycie będzie trwało dłużej, jednak ze wzrostem doświadczenia czas ten będzie się skracał, a to z kolei oznacza mniejsze koszty mycia. Dobrze jest zwrócić dokładnie uwagę na czas pracy urządzeń w zamian za jedną złotówkę. Kolejną ważną kwestią jest zwrócenie uwagi na to, że podczas korzystania z myjni bezdotykowej, nie wolno korzystać z własnych ścierek, gąbek ani detergentów. Po zakończeniu mycia pojazdu, należy odjechać samochodem kawałek dalej, zwolnić stanowisko i dopiero tam można wytrzeć szyby oraz lusterka do sucha.

Właściwa kolejność mycia pojazdu

Oczywiście przed rozpoczęciem procesu mycia na myjni bezdotykowej, konieczne jest zapoznanie się z jej programami. W zależności od myjni programy mogą delikatnie różnić się od siebie, jednak w większości przypadków ich działanie opiera się na podobnych zasadach i czynnościach przedstawionych poniżej.

Dokładne płukanie samochodu

Przed myciem, cały samochód należy dokładnie wypłukać. Najlepszą opcją jest skorzystanie z wody demineralizowanej, która umożliwia skuteczną likwidację piasku, błota i innych zanieczyszczeń, bez pozostawiania smug i osadów.

Opryskiwanie felg specjalnym środkiem

Z opcji tej można korzystać, gdy felgi nie są pokryte powłoką ceramiczną. Korzystając z tego programu nie wolno pryskać na karoserię.

Mycie właściwe pojazdu

Kolejny etap to mycie samochodu, które należy rozpocząć od maski i szyby przedniej. Kolejnym etapem jest mycie tyłu i bagażnika, a na koniec boków samochodu. Warto pamiętać, że ciśnienie wody w tym przypadku jest duże, więc warto wykonywać tę czynność w odległości około pół metra od auta, aby uniknąć uszkodzeń. Do tego procesu należy podejść z dużą precyzją.

Płukanie końcowe

Podobnie jak na początku, auto należy dokładnie wypłukać. Dzięki temu można pozbyć się pozostałości po brudzie i środkach czyszczących, a samochód uzyska atrakcyjny wygląd na dłuższy czas.

Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *