Site Loader
Aktywna Pian

O estetycznym wyglądzie samochodu świadczy nie tylko błyszczący lakier, lecz także zadbane wnętrze. Dobrze prezentująca się kabina auta sprawia, że lepiej się nam prowadzi, a naszym pasażerom podróże z nami mijają zdecydowanie przyjemniej. Pomóc w utrzymaniu kabiny naszego pojazdu w nienagannym stanie mogą nam pokrowce na fotele samochodowe. Kiedy warto zdecydować się na zakup pokrowców samochodowych i dlaczego warto w nie zainwestować?

pokrowce_na_fotele

Pokrowce na fotele samochodowe – rodzaje

Na rynku motoryzacyjnym znajdziemy różnego rodzaju pokrowce na fotele samochodowe. Różnią się one od siebie nie tylko kolorem, lecz także materiałem, z którego zostały wykonane. Możemy więc zaopatrzyć się w pokrowce na fotele samochodowe:

  • ze skóry – są one wysoce odporne na promieniowanie UV, więc nie odbarwiają się nawet przy długotrwałej ekspozycji na słońce. Ponadto skórzane pokrowce są bardzo trwałe, więc posłużą nam przez długi czas. Są to jednak jedne z droższych produktów.
  • z weluru – ta miękka tkanina, zapewni nam wysoki komfort podróży. Ponadto nie nagrzewa się latem i jest wysoce wytrzymała na przetarcia.
  • z alcantry – przypominają swoim wyglądem pokrowce na fotele wykonane z zamszowej skóry. Są trwalsze niż welurowe, przyjemne w dotyku i bardzo dobrze wyglądają.

To jednak niejedyny podział pokrowców samochodowych. Przed zakupem odpowiedniego produktu musimy podjąć decyzję o tym, czy chcemy w swoim samochodzie mieć pokrowce szyte na miarę, czy uniwersalne. Pierwsze są dedykowane do konkretnego modelu auta, drugie zaś pasują do każdego samochodu. Ich dopasowanie jest możliwe dzięki wyposażeniu ich w specjalne zamki i ściągacze.

W sklepach motoryzacyjnych możemy także spotkać się z tzw. koszulkami. Są to produkty, które zakłada się wyłącznie na oparcie fotela samochodowego. Są one stosunkowo tanie, jednak chronią tylko część fotela oraz szybko się zużywają.

Innym produktem jest mata na fotel samochodowy, którą montuje się na całym fotelu. Ma ona na celu między innymi zniwelować bóle pleców spowodowane długą podróżą. Niektóre modele są wyposażone w funkcję masażu lub podgrzewania.

Kiedy założyć pokrowce na fotele samochodowe?

Głównym zadaniem tego typu produktów jest ochrona oryginalnej tapicerki naszego samochodu przed brudem i zniszczeniem. Na pewno powinniśmy się na nie zdecydować, gdy przewozimy w naszym aucie zwierzęta, gdyż pozbycie się sierści z tapicerki samochodowej jest bardzo trudnym zadaniem. Pokrowce zawsze możemy zdjąć i wyczyścić w domu. To samo tyczy się rodzin z małymi dziećmi. Nasze pociechy często spożywają napoje lub posiłki w aucie, a to niejednokrotnie doprowadza do zabrudzenia tylnych siedzeń.

Kiedy jeszcze zdecydować się na pokrowce samochodowe? W momencie, gdy fotele w naszym aucie uległy zniszczeniu lub zabrudzeniu, którego nie da się wyczyścić. Zakładając pokrowce na fotele, całkowicie zakryjemy nieestetyczne plamy czy przetarcia i tym samym sprawimy, że wnętrze naszych czterech kółek będzie prezentowało się nienagannie. Załóżmy, że decydujemy się na zakup nowego samochodu. Pasuje on nam pod wszystkimi względami, mechanicznie jest w porządku, z zewnątrz również prezentuje się świetnie, jednak wygląd foteli do nas nie przemawia. W takim wypadku możemy, a nawet powinniśmy, zdecydować się pokrowce samochodowe. Odmienią one wnętrze naszego nowego auta i sprawią, że będzie się nam przyjemnie podróżować.

Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *